W niedzielę 21 czerwca 2026 r. trzydziestu duchownych z Archidiecezji Białostockiej odebrało świadectwa ukończenia Studiów Podyplomowych „Duszpasterstwo i Współczesne Wyzwania Kościoła”, realizowanych w ramach permanentnej formacji duchowieństwa.
Uroczystości zakończenia studiów rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną w Archikatedrze Białostockiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. W Eucharystii uczestniczył również biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej, bp Henryk Ciereszko a homilię wygłosił ks. Andrzej Proniewski, Kierownik Katedry Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.
Wręczenie świadectw ukończenia studiów odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, gromadząc licznie przybyłych uczestników oraz osoby zaangażowane w organizację i przebieg studiów.
Studia podyplomowe zostały zorganizowane jako element permanentnej formacji duchownych. Archidiecezja Białostocka od wielu lat, przy współpracy z Katedrą Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku, podejmuje działania na rzecz intelektualnej formacji duchowieństwa, odpowiadając na współczesne wyzwania stojące przed Kościołem i duszpasterstwem.
Program studiów stanowił przestrzeń pogłębiania wiedzy teologicznej, pastoralnej i społecznej, a także wymiany doświadczeń duszpasterskich. Ukończenie kolejnej edycji jest wyrazem troski o stałą formację kapłanów oraz owocnej współpracy pomiędzy Archidiecezją Białostocką a Uniwersytetem w Białymstoku.
red. lmj













